1998

První hoře vzniklo v Jičíně na troskách místních punkových kapel. Věk členů kapely se pohyboval okolo 16 let. Název "První hoře" pochází z povídky Franze Kafky. V letech 1998-2002 vznikají první 3 demosnímky První Hoře (1998), 4 pokoje (2000) a Bez obalu (2001).

2003

První hoře natáčí a vlastním nákladem vydává debutové album Na úpatí.

2006

Druhé album Commedia dell´arte vychází u pražského labelu Black Point music. Kapela se "stěhuje" do Prahy a ustaluje se ve složení kytara, zpěv, akordeon, bicí, basa, klávesy a elektronické samply. Pracuje na specifické podobě živých vystoupení, která jsou vyhlášená překypující energií, pohybem a divadelními prvky v čele s postavou klauna - akordeonisty.

2007

První hoře vystupuje na četných letních festivalech (Eurotrialog Mikulov atd.) i po klubech, získává své stálé publikum, oceňující netradiční a energický přístup k hudbě.

2008

Třetí deska Lamento vychází na podzim znovu u labelu Black Point. Nahrávka sklízí až neuvěřitelně dobrou odezvu ve všech možných médiích, mnohokrát je označena za desku roku. První hoře odehraje sérii koncertů společně s legendárními Už jsme doma, vystoupí také po boku kapely Znouzecnost.

2009

Lamento získává cenu Anděl za nejlepší rockovou desku roku 2008 a třetí místo v nezávislé anketě Břitva. První hoře vystupuje v pořadech Hitoár na iDNES TV a Madhouse na TV Óčko, do médií se dostávají klipy "Naruby" a "Otčenáš". Vychází řada rozhovorů s kapelou (např. tištěný i internetový Houser, Abyss, Musiczone, Deníky Bohemia, Rock and Pop 5/2009...).

2010

Celorepublikové jarní turné Kult hyeny s kultovní crossoverovou Insanií. Účast na letních festivalech (Brutal Assault, Poličské Rockoupání, Lebeda festival, Kavčák, Festival bez hvězd, Kramle, aj.). První hoře je zastupováno hudební agenturou Kontra Production. Kromě častého koncertování se kapela v druhé polovině roku soustředí na natáčení a mixáž nové desky. V prosinci jako předzvěst vychází neprodejné promo EP se třemi skladbami.

2011

Nová deska Club Silencio vychází 14. 4. První hoře odehraje řadu velkých letních festivalů (Colours of Ostrava, Benátská noc, Basinfirefest aj.). V listopadu kapela získává publicistickou cenu Břitva za Album desetiletí ("Lamento" 2008), chystá se na zahraniční koncerty a nadále se soustředí na přípravu materiálu pro novou desku, plánovanou na rok 2013.

2012

Příprava páté řadové desky ve studiu Šopa Standy Valáška a Entlaabu páně Bertráma. Jako ochutnávka vycházejí singly "Ikare!" a "Němohra". Světlo světa také zří reedice dlouho vyprodaného debutního alba Na úpatí.

2013

PH se objevili na řadě festivalů jako např. Útulek fest, Vlčkovice fest, Festival Pecka, Kuba fest nebo Banát (v Rumunsku). V druhé půli roku vyráží na "15 let za scénou tour", kdy vystoupili v mnoha klubech včetně Paláce Akropolis, kde se za účasti Maracash Orchestra pokřtila pátá řadová deska Imaginarium. Zde je též poprvé prezentován klip ke skladbě Absurdistán.

2014

PH vystupují na festivalech Zámostí, Cihelna vystupovat!, United Islands, MišMaš párty, Colours Of Ostrava, Povaleč, Brutal Assault nebo Banát (v Rumunsku) a několika klubových akcích. Po roce si opět zahráli v Paláci Akropolis společně se spřízněnými Už jsme doma.

2015

Během roku 2015 První hoře stále vystupuje na různých akcích, ale po říjnovém vystoupení v Rock Café se členové rozhodli dát si koncertní pauzu.

2016 - 2017

V roce 2016 se kapela plně soustředí na skládání písní pro své šesté album, které bylo nahráno na jaře roku 2017 ve studiu Hostivař pod vedením Zdeňka Šikýře. Dále se také se nahrávalo ve studiu Audio Factory. Mixu a masteringu se ujal Aleš Hyvnar. Po úspěšném dokončení alba začíná První hoře znovu koncertovat. Repertoár sestává převážně z nových písní.  Album "Křehký mechanismus pozemského štěstí" bylo pokřtěno v říjnu 2017 v klubu Rock Café v Praze a setkalo se s velkým úspěchem jak od hudebních kritiků, tak i od diváků.

2018

Album "Křehký mechanismus pozemského štěstí" obdrželo cenu Břitva za nejlepší album roku. Skupina také odehrála řadu povedených koncertů (Gryfinski Festiwal, Vývrtka, Vlčkovice, Váza fest, Povaleč, Mela, Brutal Assault, atd.).

E-mail: stepanka.kubickova@kontraproduction.cz   booking: +420 774 486 659 - Štěpánka Kubíčková
Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma! Tento web je vytvořený pomocí Webnode. Vytvořte si vlastní stránky zdarma ještě dnes! Vytvořit stránky